Mesaj gönder
Ev > Ürünler > Kompozit Otoklav >
Karbon Fiber / Kauçuk Kürleme ve Arıtma için 3M Uzunluk CE Kompozit Otoklav

Karbon Fiber / Kauçuk Kürleme ve Arıtma için 3M Uzunluk CE Kompozit Otoklav

Karbon fiber otoklav

otomatik otoklav

Menşe yeri:

JIANGSU, ÇİN

Marka adı:

OLYMSPAN

Sertifika:

ISO, ASME

Model numarası:

lhf

Bizimle İletişim
Bir teklif isteği
Ürün Detayları
PLC:
Siemens veya Schneider
programcı:
PLC
Çapraz:
2 milyon
Uzunluk:
3m
Uygulama:
Kimya, askeri, spor.
Marka:
OEM
Ödeme ve Gönderim Koşulları
Min sipariş miktarı
1 Set
Fiyat
USD 5,000~50,000 set
Ambalaj bilgileri
Standart nakliye
Teslim süresi
45 gün
Ödeme koşulları
T/T
Yetenek temini
ayda 10 Set
İLGİLİ ÜRÜNLER
Bizimle İletişim
86-0519-88722330
Şimdi İletişime Geçin
Ürün Açıklaması
Süreç açıklaması
 

Kompozit otoklav, polimer matris kompozite bileşen ürünlerini şekillendirmek ve üretmek için kilit ekipmandır.

 

Otoklav oluşturma süreci, kompozit malzemenin, bal meşe sandviç yapısının veya yapıştırıcı yapının kalıpta mühürlenmiş bir vakum torbasıyla boşaltılması ve otoklavda yerleştirilmesidir.vakum halinde (veya vakum dışı), ısıtma, basınç, yalıtım (Sıcaklık veya yüksek sıcaklıkta) basınç tutma, soğutma basınç rahatlatma süreci, kalıplaşmanın istenen şekli ve kalitesi haline getirir.Otoklav kalıplama işlemi yaygın olarak kullanılan bileşik yapıdır, bal kovanı sandviç yapısı ve metal veya kompozit yapıştırıcı yapısı yöntemlerin ana birinden.Malzeme kalıplaması, sertleştirme ortamını elde etmek için tek tip bir sıcaklık ve basınç sağlamak için otoklav kullanımıdırBu sayede yüzey ve iç mekan daha kaliteli, karmaşık yapı, çok büyük bir kompozite parça alanı elde edebilirsiniz.

 

reçinin moleküler yapısına ek olarak, kompozit malzemenin matris reçininin sertleşmesi diğer bileşenlerle de ilişkilidir (sertleşme ajanı, yapışma teşvikçisi vb.),Dış koşullar (sıcaklık, basınç ve zaman faktörleri sertleştirmede önemli bir rol oynar) Genellikle bu üç faktörün ana işlem parametreleri olduğu söylenir.Tüm otoklav kalıplama işlem yöntemleri, matris reçininin moleküler mekanizmasına göre karşılık gelen işlem parametrelerini belirlemelidir.Otoklavın bu süreç parametrelerini kontrol etme fonksiyonu olmalıdır.

 

 

Yüksek kaliteli malzemeler

 

Diğer otoklavlarla karşılaştırıldığında, yüksek kaliteli hammaddeler kullanıyoruz. Plastik tüp ve bakır yerine, tüm vakum sistem tüplerimiz ve gaz borularımız paslanmaz çelikten yapılmıştır.Ve diğer ısı değiştiricileri de karbon çelik veya bakır yerine paslanmaz çelik benimsiyor

 

Spesifikasyon gereksinimlerine sıkı bir şekilde uymak

Müşterinin işlem ve çalışma kurallarına uygun olarak bileşik otoklav tasarlıyoruz ve üretiyoruz.Ama özel gereksinimlerini çok fazla..

 

 

Farklı ihtiyaçlara göre tasarım

 

Farklı pazarlara yönelik tasarım. Farklı pazarların ihtiyaçlarını karşılamak için farklı tipte kompozit otoklavlar tasarladık. Örneğin havacılık aksesuarları, kurşun geçirmez zırhlar,Cam ve nükleer endüstriAraştırma deney tipi otoklav, askeri üretim tipi otoklav ve benzeri.

 

Kompozit otoklav girişi

 

Kompozit otoklav, polimer matris kompozitinin oluşum süreci için bir tür işlem ekipmanıdır.Bu tür ekipmanları şekillendirme işlemi için kullanma yöntemi bileşik otoklav olarak adlandırılırOtoklav kalıplama, sürekli lifle güçlendirilmiş termoset kompozitlerin üretimi için ana yöntemdir.Bal kovanı sandviç yapısı ve metal veya kompozit bağlama yapısıMalzeme kalıplandırıldığında, tankta sağlanan eşit sıcaklık ve eşit basınçla sertleşir. Bu nedenle, yüksek yüzey ve iç kalitesine sahip kompozit malzeme,karmaşık şekil ve büyük alan elde edilebilir.

 

Otoklav kalıplama yönteminin tanıtımı

 

Kompozit otoklav kalıplaması, yurtdışında ve yurtdışında yaygın olarak kullanılmaktadır.Her türlü duvar panelleriBu yöntemle karmaşık bir yapı oluşturmak zordur. Aynı zamanda, bu yöntemin bir çok yöntemi vardır.Bu yöntemin ölçeklemenin tasarımı için yüksek gereksinimleri vardır.Kalıp iyi bir ısı iletkenliğine, termal sertliğine ve hava sıkışıklığına sahip olmalıdır.

 

Temel İlke

 

Prepreg katmanı kalıpta belirtilen gereksinimlere göre ve vakum torbasında mühürlenmiş otoklav, ısıtma, basınç, malzeme sertleştirme reaksiyonundan sonra otoklav,Prepreg boşluğunu istenen şekle getirmek ve bileşen işleminin kalite gereksinimlerini karşılamakSıcak presleme tankı şekillendirme yöntemi, sandviç yapıları ve laminatlar oluşturabilecek FRP bileşenleri için en yaygın şekillendirme yöntemidir.ve ayrıca bileşik bileşenler ve yapıştırıcı bileşenler oluşturabilir.

 

 

Şu anda, sıcak presleme tankında kompozit malzemenin sıcaklıkta oluşmasına uygun birkaç tür kalıp vardır: alüminyum ölçek, çelik kalıp, karbon lif / epoksi reçine kompozit kalıp.Genel olarak., yüksek boyut doğruluğu ve yüksek verimi ve küçük verimi olan bileşenler karbon lif / epoksi kompozit kalıptan yapılabilir.Alüminyum kalıp, boyut doğruluğu çok yüksek olmayan bileşenler veya düz ürünler için en uygundurÜrün büyük bir parti olduğunda, yüksek hassasiyetle çelik ölçeği seçmek en ekonomik ve pratiktir. Kompozit matrisin sertleştirilmesi reçinin moleküler yapısıyla ilgilidir,ve diğer bileşenler, örneğin sertleştirme maddesi, çapraz bağlantı hızlandırıcısı vb. Dış koşullar (sıcaklık, basınç ve zaman) sertleştirme işlemini etkiler.

 

Uygulama

 

Havacılık ve uzay endüstrileri: uçağın kanat ve kuyruğu ve gövde kabuğunun üretimi; büyük roket, uzay mekiği yapısı; uydu, güneş panelleri, uzatılabilir kol,Bir destek vücudu ve uzay aracının bileşenleri vb..

Silah endüstrisi alanı: koruyucu zırhların, silahların, kaskların ve diğer bileşenlerin yeniden yapılandırılması;

Elektronik endüstrisi alanı: uydu anten ve destek yapısı, güneş hücresi kanadı ve kabuğu ve diğer bileşenler;

Otomotiv endüstrisi: araba gövdesi, güç bileşeni, tahrik ocağı, motor çerçevesi ve iç bileşen üretimi;

Demiryolu taşımacılığı alanı: kompozit yüksek hızlı tren ve metro kapısı ve penceresi vb.

Kamu güvenliği terörle mücadele alanı: kompozit malzemeden kurşun geçirmez yelek, kurşun geçirmez kask ve benzeri;

Spor alanı: bileşik malzeme raketi, atlama çubuğu, golf kulübü, kürek ve benzeri.

Tıp: tıbbi X makinesi, CT makinesi çerçevesi ve ortopedi destekleri vb.

 

Çalışma prensibi

Ana parametreler

maddeler Tasarım parametreleri
Etkin çap 500-5000 mm
Etkili uzunluk 1000-40000 mm
Çalışma sıcaklığı 100-450°C
Çalışma basıncı 0.5-5.0Mpa
Basınç artış hızı 0.05Mpa/min sürekli, ayarlanabilir
Basınç hatası ±0.01Mpa
Artan hız (boş yükleme) 0.5-7°C/min sürekli, ayarlanabilir
Temp. Down rate (boş yükleme) 0.5-7°C/min sürekli, ayarlanabilir
Aşağı yöntemi Su veya hava soğutması
Nokta temp. hatası ±1-2°C
Kontrol ve test noktaları Tank ve kalıbın içinde:2-20 puan
boşluk vakumu -0.098mpa (tam basınç)
vakum tüpü vakum 2-20 yol,vakum ve test
vakum test tüpü vakum 2-20 yol,vakum ve test
Sürekli çalışma kapasitesi ≥50H

 

Vakum sistemi

Sistemin tanıtımı

Vakum pompası, vakum boru hattı, vakum boru hattı, bekleme boru hattı ve vakum tampon tankından oluşur.Her vakumda bir basınç sızıntısı alarmı var.. Vakum boru hattı: her vakum borusunun ve gaz borusunun rotasını ölçmek için. Sıcak presleme tankının bir tarafında yer almaktadır. Vakum pompalama boru hattı,Yalnız çalışmada nispeten bağımsızlık, herhangi bir vakum hattı bir arıza meydana geldiğinde, vakum hattı vakum sistemi ve diğer vakum boru hattı için etkisini azaltarak, yola kesilebilir,Gerçek duruma göre uygun önlemleri almak için, vakum sisteminin istikrarını ve güvenliğini sağlamak için.

Vakum 1-20 Yol, vakum 1-20 Yol, ekstraksiyon ayrımı, işlem gereksinimlerini gerçekleştirmek için PLC kontrol vakum pompası ve vakum valf grubu aracılığıyla.

Vakum pompası: ekipmana göre ekipman.

Vakum tampon tankı: ekipman boyutuna göre

 

Kontrol sistemi

Sistemin tanıtımı

Profesyonel sıcak basın sıcaklık kontrol yazılımı, PLC sıcaklık kontrol modülü, sıcaklık sensörü, basınç sensörü, kontrol kutusu, bağlantı hattı ve benzeri.

PLC sıcaklık kontrol modülü benimsenir. Tanktaki sıcaklık verileri sıcaklık sensörü ile PLC kontrol kutusuna iletilebilir,ve tankta sıcaklık değeri bilgisayar üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntülenebilir, bu da uygun ve sezgisel. Isı yalıtım programı, sıcak presli tanktaki sıcaklığın doğruluğunu ve istikrarını sağlamak için otomatik olarak PID sıcaklık ayarını çağırır.

(1) Sıcak presleme tankı tarafından birçok sıcaklık noktası tasarlanabilir ve sıcaklık verileri sırasıyla tankta toplanır.Tanktaki sıcaklık hatası + 0 aralığında kontrol edilir..5 ~ 2.

(2) Tanktaki sıcaklık algılayıcı borusu ve arayüzü rezerve edilmiştir.

(3) sıcaklık değerinin doğrudan gösterimi, kullanışlı ve sezgisel, operatör personelinin çıplak gözle bakması için uygundur.

(4) Farklı ürünlerin işlemine göre, bağımsız olarak bir dizi işlem prosedürü kurulabilir.

(5) ısıtma süresi kontrol edilebilir ve ısıtma süresi farklı ürün işlemlerinin gereksinimlerine göre kontrol edilebilir ve değiştirilebilir.

 

ısıtma sistemi

Sistemin tanıtımı

 

Profesyonel sıcak baskı sıcaklık kontrol yazılımı kullanarak, aerotermokople, PLC sıcaklık kontrol modülü güç düzenleyicisi, kontrol kutusu, paslanmaz çelik ısıtıcısı, bağlantı hattı.Tanktaki sıcaklık verileri havacılık termokopülü aracılığıyla PLC'ye aktarılırDaha sonra çıkış gücü PLC ve güç düzenleyicisi tarafından ısıtma borusuna ayarlanır ve tanktaki sıcaklık değeri bilgisayar üzerinde gerçek zamanlı olarak görüntülenir.Bu kolay ve sezgisel.Isı yalıtım programı, sıcak presli tanktaki sıcaklığın doğruluğunu ve istikrarını sağlamak için PID sıcaklık ayarlarını otomatik olarak ayarlar.Özel 304 paslanmaz çelik elektrikli ısıtma tüpü hızlı bir şekilde ısıtılır ve uzun bir hizmet ömrüne sahiptir. Yüksek sıcaklıklı fan sıcaklık döngüsü özel plaka tarafından ısı arka ön ısı eşit dağılmış, tank kapısı geri fan örtüsü ilerleyen,rüzgar deflector tank daha tekdüze ısı dolaşımı ve yayılma, termal döngüsünün optimize edilmesi ve ısı iletme verimliliği, ısı döngüsü tankta ileri geri, formlaşan sıcaklık tek tip sıcaklık alanı tek tiplilik, ölü açı yok, sabit basınç.Ürün kalitesi tanktaki eşit olmayan sıcaklık ve basınç nedeniyle farklıdır.. İş programı ayarlandıktan sonra, kontrol sistemi otomatik olarak çalışır. İş bittiğinde, güç otomatik olarak kesilir ve ses ve ışık alarmı gönderilir.

 

Soğutma sistemi tanıtımı

 

Soğutma sistemi: dolaşım borusu, su soğutma düzenleme valf grubu, soğutma radyatör grubu, soğutma su tankı, dolaşım fanı, dolaşım motor pompası, soğutma valf grubu vb.

Tip: Kapalı devre döngüsü

Ortam: yumuşak suyu arındırın

Alım toplama tankı ve sıcaklık termokoplu aracılığıyla, bilgisayar kontrolü PLC kontrol sistemine aktarılır.bir soğutma pompası dolaşım hızı ve yüksek sıcaklık ve yüksek basınçlı fan dolaşım hızı kontrol sistemi, böylece soğutma hızını kontrol ederek, soğutma hızı (yük olmadan): 0 ~ 3.5 C / min sürekli ayarlanabilir.

Soğutma hızı ürünün teknik gereksinimlerine göre kontrol edilebilir.

 


 

Özellikler:

Parçalar

Birim

Spesifikasyonlar ve parametreler

FJK1.4-1.65×4D

FJK1.5-2×5D

FJK1.5-2.5×5D

FJK1.5-2.68×5D

FJK1.5-2.85×5D

İç çapı

M

1.65

2

2.5

2.68

2.85

Etkili uzunluk

M

4

5

5

5

5

Tasarım basıncı

Mpa

1.4

1.5

1.5

1.5

1.5

Tasarım sıcaklığı

°C

150

150

150

150

150

Çalışma basıncı

Mpa

1.3

1.4

1.4

1.4

1.4

Çalışma sıcaklığı

°C

150

150

150

150

150

Orta

 

hava

hava

hava

hava

hava

Ölçüm

MM

900

1000

1000

1000

1000

Etkili hacim

M3

10

18

25

28

31

Brüt ağırlık

T

7

9

16

25

30

Genel boyut

M

6×2,5×3

7×2,8×3

7x3x3.5

7.8x3.2x3.8

9×3.5×5

 

Daha Fazla İLGİ

Model numarası. Kontrol Metotları İç çapı
(mm)
Uzunluk
(mm)
Isıtma yöntemleri Tasarım Baskısı
(Mpa)
Tasarım sıcaklığı
(°C)
DN1.2-2.5B.3 Yarı otomatik 1200 2500 Buhar ve Hava ve Yağ 0.65 161
DN1.2-03B.3 Yarı otomatik 1200 3000 0.65 161
DN02-06B.3 Yarı otomatik 2000 6000 0.65 161
 

 

Uygulamalar:
 
1. Cam endüstrisi
2Tuğlacılık
3Kauçuk endüstrisi
4Gıda endüstrisi
5Ahşap endüstrisi
6Kompozit malzemeler
7Tekstil endüstrisi
8. Havacılık endüstrisi

 

 

 

Daha Fazla Avantaj

1Yüksek sıcaklık ve basınç ile otoklavı sertleştirmek.

2Sıcaklık ve basınç ayarlandığında, tüm işlemler otomatik olarak gerçekleşir.

350 mm uçak sınıfı yalıtımlı Q345R kabuğu malzemesi.

4. Elektrikli ısıtma yöntemi ile vulkanikleme performansı.

5Motor fanları ve dolaşım kanalı ile hava dolaşımı.

6Yüksek sıcaklıklarda eşit sıcaklık dağılımı, kauçuk şartlarında çalışır.

7Her bir ısıtıcı boru grubu bağımsız olarak kontrol edilir.

8Voltaj ve frekans 380V/50Hz veya müşteri isteğine göre.

 

 

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite AAC otoklav Tedarikçi. telif hakkı © 2013-2024 aac-autoclave.com . Her hakkı saklıdır.